Co jest powodem lekkich bólów w nadbrzuszu?

Witam. Od kilku dni czuje lekkie bóle w podbrzuszu, miewam wzdęcia i gazy. Zawsze załatwialam się raz dziennie, teraz nawet 4 razy dziennie. Bóle przechodzą po wyróżnieniu. Dodam że w nocy nie miewam żadnych dolegliwości. Ostatnio również stwierdzono u mnie jednego małego żylaka odbytu, stosuje czopki. Od dwóch miesięcy jestem bardzo nerwowa, ogromnie przejmuje się swoim zdrowiem. Czy ta zmiana rytmu wyróżnień jest powodem do niepokoju?

Lek. Paweł Szadkowski

Objawy mogą być związane ze zmianą diety, z tzw. błędem dietetycznym, z infekcją przewodu pokarmowego oraz z zespołem jelita drażliwego. Skoro objawy trwają tylko kilka dni, nie jest to powód do niepokoju. Jeśli objawy by się utrzymywały przez dłuższy czas, może się Pani udać do lekarza.