Co jest powodem licznych torbieli podjęzykowych?

kobieta,43lata,od dwoch lat niekonczace sie zabiegi chirurg.-usuwanie kolejnych torbieli podjezykowych,ktore byly i przed, i po operacji usuniecia calej slinianki podzuchwowej prawej (z torbielami kamienie stany zapalne) i po operacji usuniecia slinianki podjezykowej.dokumenty medyczne potwierdzaja ze wycietych mialam juz 10torbieli po operacjach,ciagle wznowy,pekaja i od razu tworza sie kolejne. Dyskomort : ciagly bol, problemy z jedzeniem i przed, i po peknieciu torbieli (w zasadzie stale), problem z mowieniem (jezyk wypychany do gory), jesli moge mowic to seplenie, ogolne zle, pogarszajace sie samopoczucie (rozne rzeczywiste objawy), zapobiegawczo leki przeciwzapalne(by nie doszlo do stanu ropnego),w ciagu 4 ostatnich tyg mialam 3 krotne wyrzuty zotlaczki (trwajace ok 2-3ni za kazdym razem: twarz zolta oczy pokryte jakby dziwna blona w kolorach zolto-czerwono-brazowymi), odstawilam sama niezbedne juz leki, by organizm moze sam sie oczyscil. Jednoczesnie jak musze, to powinnam brac przeciwb/przeciwzapalne ale tego juz tez nie moge. O wszystkim mowie kolejnym Larygologom, na co maja dokumenty wywiad badania palpacyje. Rowniez moja Dr Endokr.(kompleksowo podchodzi do pacjenta i to Ona eliminuje, podpowiada) wie o wszystkim, jednak odsyla i slusznie do Laryngologa. Laryglolodzy nie postawili mi diagnozy. Zatem zwracam sie o pomoc, podpowiedz, bo nie wiem juz gdzie isc, o co pytac. Przytocze ostatni, swiezy wynik MRI TWARZOCZASZKI i SZYI (ktory dla mnie jest niejednoznaczy) : Bad MR bez i po CM, opis : "po stronie prawej w poziomie sliniaki podjezykowej ( loza po zabiegu - z wywiadu stan po usunieciu slinianki ? ) wydziela sie 6-7mm struktura o sygnale plynu, w badaniu po CM ulega niewielkiemu brzeznemu wzmocnieniu co moze swiadzyc o komponencie zapalnej, powiklanej torbieli ? Nie widac prawidlowej struktury slinianki podzuchwowej prawej - stan po usunieciu, w lozy resztkowa masa tkankowa wlk : 8mm - moze odpowiadac obecnosci wezla chlonnego lub czesciowemu odrostowi miazszu gruczolu. Sygnal slinianek przyusznych symetryczny, prawidlowy. W zakresie struktur szyi bez innych zmian, bez cech limfadenopatii. Ostatnie zdanie mowi, ze pozostale struktury szyi czegos nie maja, ale czy mam rozumiec,ze wszystko powyzsze w opisie ma zmiany i jakie zmiany? Jakie tu sa chociazby sugestie dla lekarza/y , jakie sa wnioski do jakiegokolwiek leczenia? Co mi jest? Prosze mi to wyczerpujaca wyjasnic. Juz bylam wszedzie gdzie moglam, gdzie inni odsylali, kolejni, inni lekarze tez nie wiedza. Czy nie powinno mi sie zlecic jakis innych badan (nie obrazowych) i jakich, ktore by wyczerpaly temat? Byc moze jest "cos" w moim organizmie, co powoduje taki stan, bo nie moge juz przechodzic dalej tylko leczenia tzw zachowawczego, bo to nie rozwiazuje problemu. Na pogotowiu jakis czas temu i jeszcze 2 inne osoby z branzy medycznej, zasugerowaly wizyte u Onkolog, wiec poszlam (nie szukac raka) by tam cos ustalic, by sie mna zajeli. Uslyszalam, ze sa to zmiany lagodne. Ale skoro sa to (poki co) zmiany lagodne i jedno po drugim stale, to czy nie powinno mnie sie diagnozowac na Onkologii i ze wsolpraca z innymi Specjalistami ? kieruje sie tym,ze stawia sie na profilaktyke, zatem skoro 3 osoby mi zasugerowaly udac sie do Onkol, to jak poszlam zeby nie dopuscic do Ostrej fazy (jakiejs), to mnie odeslano znow do jakiegos innego laryngloga. I kolo sie zamyka. Radiolog prowadzacy, bez straszenia, powiedzial,ze trzeba pilnowac sprawy/spraw , by sie nie zezlosliwilo. Dodam, ze gdy mialam wizyte Onkolog, to miesiac wczesniej ruszyl Program Profilaktyczny dla osob w mojej, konkretnej sytuacji, badania przesiewowe itp, ale Onkolog nie wiedziala nawet o tym, ani sie z tym nie zapoznala, by mnie tam skierowac, a zebym ja mogla o to zadbac, to bez skierowania nie moglam dolaczyc sama do takiego Krajowego Programu. To byl program profilaktyczny, gdzie z wielu kryteriow spelnialam przynajmniej 3 kryteria, by mnie zakwalifikowac. Prawdopodobnie cos by tam ustalono.

Ktoś niewprawny na początku źle zoperował Ci śliniankę i tak to teraz się ślimaczy. Trzeba zacząć od początku chociaż teraz to już trudno będzie. Weż te wszystkie badania i przyjedź. może coś poradzę?