Co jest powodem mdłości i wymiotów po zmianie leków na niedoczynność tarczycy?

Witam. Mam problem. Ale zacznę od poczatku. Od roku przyjmuje eutyrox ostatnia dawka 88. Od tygodnia jestem po zmianie lekow na niedoczynnosc tarczycy na letrox 125 i na pcos gluhophage 500 i Wit d. Od dwoch dni odstawilam te dwa ostatnie poniewaz nie potrafie sobie poradzic z mdlosciami i wymiotami... Draznia mnie zapachy. Zmienil mi sie smak. I caly dzien odczuwam mdlosci oraz bol w dole brzucha raz prawa raz lewa strona. Oczywiscie ze wzgledu na te choroby ciaza raczej wykluczona. Fakt miesiac temu bylam u ginekologa i rowniez zadnych niespodzianek nie przekazal. Prosze o odp co to moze byc ...

Lek. Paweł Szadkowski

Podczas leczenia metforminą (glukopahage) opisywane są działania niepożądane: Bardzo często występują: nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha i utrata apetytu; objawy te występują częściej na początku leczenia i w większości przypadków ustępują samoistnie. Aby im zapobiec, zaleca się stopniowe zwiększanie dawki i podawanie metforminy w 2–3 daw. podz. Często: zaburzenia smaku. Także pani objawy wydają się wynikać ze stosowania tego leku. Powinna pani skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym.