Co jest powodem mocnego ruszania ramienia u dziecka 2-letniego?

Dzień dobry Mam pytanie dotyczące mojej dwuletniej córki. Około tygodnia temu, zaraz po wstaniu zaczęło jej się mocno ruszać prawe ramię. Trwało to około minutę. Potem w ciągu dnia zdarzyło się to około cztery razy. Na następny dzień już lżej, dwa razy, a po tygodniu znowu mocno około dwa razy. Córeczka miała dobry humor i była świadoma tego, że to ramię jej się samo rusza. Miałam wrażenie, że przy kolejnym razie w pewnym momencie oparła się mocno o krzesło, aby nad tym zapanować. Czy to coś poważnego, czy to niedojrzały układ nerwowy i "ataki" miną? Przyznam, że bardzo się martwię.

Lek. Michał Lenard

Jeżeli córka nad tym nie panuje, to sugeruję wizytę u pediatry, który ja zbada i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!