Co jest powodem moich zawrotów głowy i skaczącego ciśnienia?

Witam. Mam 31 lat.4 miesiące temu urodziłam trzecie dziecko. przerwa miedzy drugim a trzecim jest niewielka bo tylko 19 miesięcy. Od pewnego czasu mam zawrotu głowy. zdarzyło mi się  raz, ze cały pokój mi wirował i nie trwało to tylko minutę czy dwie ale spory czas...jakieś parę godzin, było mi słabo. ostatnio podobnie się  czułam tez kręciło mi się  w głowie i byłam słaba, ciśnienie podwyższone. Ciśnienie miałam bardzo wysokie-nie mam stwierdzonego nadciśnienia.  Zrobiłam badania zlecone przez lekarza rodzinnego-jonogram, tarczycowe sprawy alat i aspad. Wszystko w normie. Ob było ok i również glukoza na czczo. Jestem zapewne przemęczona karmie wciąż córeczkę. czy to może być powodem mych stanów. zauważyłam również , ze gorzej widzę w szczególności na prawe oko-nie nosze okularów. Proszę o poradę. Niestety Pani doktor nie zleciła mi EKG . Powiedział bym badała tez puls bo mam za wysoki-przy badaniu mierzyła mi tętno. jestem tez ogólnie nerwicowe. Może to jest powodem. Boje się że zasłabnę i coś mi się  stanie a moje maleństwa zostaną bez opieki-ja jestem z nimi w domu cały dzień... Pozdrawiam

Witam serdecznie,

W przypadku zawrotów głowy oraz pogorszenia ostrości wzroku należy wykluczyć przyczyny neurologiczne tych dolegliwości. Również wskazana jest wizyta u okulisty.
Inną przyczyną zawrotów głowy są schorzenia błędnika. Więc wskazana była by wizyta u laryngologa.

Nie napisała Pani jakie są wartości ciśnienia tętniczego oraz tętna.
Proponuję pomiary 2x dziennie z zapisami a następnie z pomiarami wizytę kontrolną u lekarza prowadzącego.

Oczywiście wszystkie dolegliwości mogą być wynikiem przemęczenia.
Pozdrawiam