Co jest powodem mokrego kaszlu u osoby po przyjęciu sterydów?

Witam Tydzień temu miałam podane sterydy w szpitalu na rozwój płuc u dziecka jestem obecnie w 35 Tc. Podano mi 4 zastrzyki w szpitalu czułam się dobrze. Po powrocie do domu po paru dniach zaczęły się jakby dolegliwości grypowe bóle mięśni przyspieszone tętno mokry kaszel. Poszłam do internisty zalecił potas gdyż był ponoć wypłukany z organizmu przez sterydy. Niestety kaszel nadal mi pozostał jest mokry i nasila się w nocy i co gorsza ma już kolor czerwony czy to od tak długiego kaszlu czy powinnam się jednak martwić? Płuca osluchowo były czyste według Pani doktor. Kiedy naciskam na krtan to czuję ból. Martwię się bo nie wiem skąd się bierze ten mokry kaszel. Czy sterydy mogły mieć wpływ też na moje płuca? Paliłam 15 lat ale w momencie odwiedzenia się o ciąży rzuciłam. Czy to może być jakieś oczyszczanie się płuc?

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę ponownie zgłosić się do lekarza rodzinnego nie sadze aby mialy objawy połączenie z podąża leków steroidowych