Co jest powodem nadmiernego zmęczenia i braku ochoty do życia?

Dzień dobry. Od kilku lat jestem bardzo zmęczona, ciągle chce mi się spać, śpię nawet w południe. Potrzebuję 13 godzin snu, a nawet więcej. Mam okropnie podkrążone oczy. Mam 23 lata, ważę 46 kg przy wzroście 158 cm, jem dużo, moja dieta nie różni się od tego co jedzą członkowie rodziny, którzy są całkowicie zdrowi. Nie mam anemii bo byłam u lekarza, lekarz zalecił codziennie spacer, ale to w ogóle nie pomogło. Poza tym rok temu wypiłam jakiś lek bez recepty na grypę (chyba z paracetamolem) na pusty żołądek i strasznie rozbolał mnie brzuch, myślałam że umrę. Od tamtej pory nie mogę jeść niektórych produktów (np. czosnku, sera żółtego, mięsa wieprzowego, niektórych makaronów itd) ponieważ boli mnie po nich brzuch. Nie mogę się do końca wypróżniać, mam uczucie niepełnego wypróżnienia. Nie mam biegunek. Od kilku miesięcy gdy się budzę odczuwam nudności. W ciągu kilku lat dwa razy zdarzyło mi się, że miałam zawroty głowy, drętwiał mi język i nie miałam czucia w połowie twarzy i w języku. Ponadto nie chce mi się żyć, w niczym nie widzę sensu.

Dzień dobry, może to być zespół jelita drażliwego (IBS) lub inna choroba przewodu pokarmowego. Wszystkie mają powiązanie z tzw. nieszczelnością jelita, zaburzoną florą jelitową i nietolerancjami pokarmowymi. Powinna Pani dokładnie zdiagnozować swoje dolegliwości. Obecnie niektóre laboratoria dysponują szerokim zakresem badań. Pani problemy zdrowotne mogą wynikać ze stresującego trybu życia, jeśli utrzymuje się od dawna. Tego nie wiem, ale pozostawiam pod rozwagę. Przewlekły stres prowadzi do zaburzeń hormonalnych, niedoborów mineralnych, witaminowych, nietolerancji pokarmowych i do chorób. Jeśli chodzi o stan mineralny organizmu, można go zdiagnozować poprzez wykonanie analizy pierwiastkowej włosów. Jednym z objawów IBS są stany lękowe i depresja. Stres pociąga za sobą większe zapotrzebowanie na niektóre minerały i witaminy. Jeśli ich Pani nie dostarczy, organizm zareaguje silnym osłabieniem i reakcją ze strony przewodu pokarmowego. Więcej informacji, znajdzie Pani na mojej stronie.
http://zdrowadieta.szczecin.pl/analiza-pierwiastkowa-wlosow/
http://zdrowadieta.szczecin.pl/ibs/