Co jest powodem nadwrażliwości na wyczucie soli w pożywieniu?

witam . od niedawna wszystko co jem wydaje mi sie ze jest w tym sol na pierwszym miejscu. nawet w ciastkach . skat ta nadwrazliwosc?

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Zaburzenia czucia konkretnego smaku mogą mieć wiele przyczyn (przyjmowane leki, niedobory pokarmowe, niektóre schorzenia albo najczęściej "uroda" danej osoby). Warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu i zrobić podstawowe badania.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka