Co jest powodem nagłego szumu w uszach?

Moja mama (lat 44) wczoraj w nocy odczuła nagle szum w lewym uchu, a potem dreszcze i odruch wymiotny. Przez pierwsze 20 min nie mogła ruszyć głową. Stan ten trwał 2 godziny , do objawów doszła fala zimnego potu (mama była jak sopel lodu). Miała 35.7 stopni (bez temperatury). Dzwoniłam na pogotowie i ratownik zasugerował zapalenie ucha, ale mama była ostatnio u laryngologa, który stwierdził, że jest zdrowa. Mama wcześniej często się skarżyła na szum w lewym uchu. Pomocy.

Witam!
Należy zacząć od lekarza pierwszego kontaktu. Potrzebne są podstawowe badania laboratoryjne, badanie fizykalne, ciśnienie krwi i inne. To, że Pani mama była wcześniej badana przez laryngologa świadczy o tym, że w tamtym czasie nic się nie działo, ale wszystko ma prawo się zmienić nawet z godziny na godzinę. Poza laryngologicznymi jest jeszcze wiele przyczyn, które mogą dać zawroty głowy: kardiologiczne, neurologiczne, hormonalne, nerwicowe, zwyrodnieniowe i wiele innych, dlatego należy zacząć od lekarza POZ.
Łączę wyrazy szacunku
W. Łuczkowski