Co jest powodem napuchnięcia prawej strony twarzy u osoby po przeziębieniu?

Byłem przeziębiony, potem przeszło i tydzień temu z lewej dziurki z nosa leciała mi przy nachylaniu leciała mi rzadka bezwonna żółta ciecz. Potem zaczął boleć mnie lewy policzek, napuchł troszkę i napuchła powieka lewego oka. Ból nie jest silny jednak upierdliwy. Byłem u dentysty, zęby ok, na zdjęciu RTG nic nie wyszło. Nie mam też kataru.

Magdalena Szpala

Objawy mogą wskazywać na zapalenie zatok przynosowych. Czy pojawia sie ból głowy: tępy lub ostry, przy pochyleniu? Szerzący się natomiast obrzęk może wskazywać na występowanie szerzącego sie ropnia. Możliwe że od zęba ale nie zawsze. Obrzęk okolicy oka może być zagrożeniem życia ze względu na bliski kontakt z żyłami ktorymi zakażenie może szerzyć się do mózgu.
Jeśli było robione zdjecie pantomograficzne a stan zapalny pojawił sie poraz pierwszy i niedawno to zmiany czesto nie sa widoczne na takim zdjeciu.
Zalecam natychmiastową wizytę u stomatologa, o tej porze pewnie na pogotowiu stomatologicznym, konieczna może być antybiotykoterapia, leki przeciwzapalne.
Jednak tylko badanie kliniczne przeprowadzone przez lekarza może pozwolić na prawidłową ocenę sytuacji.

Pozdrawiam,
Lek.dent. Magdalena Szpala

Piotr Brzezik

Witam, opisane przez Pana objawy mogą sugerować chorobę zatok. Wskazana wizyta u laryngologa.