Co jest powodem narastania wady wzroku u 19-latka?

Od 7 roku życia leczę się okulistycznie, bowiem mam wysoką krótkowzroczność. Do 15 r.ż. szybko mi narastała i w 2013 roku miałem już -7,5, a zaczęło się od -1,0 w 2005 roku. We 9.2015 mając 17 lat miałem -7,75 na OL i -5,0 na OP. Myślałem, że wada już staje, ale kilka dni temu byłem u lekarza i jest już -8,5 na OL i -5,5 na OP. Z czego to wynika? Nie wiem, co myśleć, bo mam już 19,5 roku, a wada jeszcze trochę rośnie, choć nie tak szybko jak kiedyś. Czy -8,5 D to powód do załamania? Wiktor

Witam.wada rośnie wraz z Panem czyli do 21 roku życia. Potem należy jeszcze odczekać bo rogowka może zmienić kształt sieciują się kolageny. I spokój. Pozdrawiam serdecznie