Co jest powodem nie odrastania włosów?

Witam, mam pytanie, które dotyczy mojej koleżanki. Po raz pierwszy spotkałam się z przypadkiem, że komuś nie odrastają włosy. Ogólnie koleżanka ma włosy do ramion, natomiast na czubku głowy na kości ciemieniowej ma obszar włosów ok 5 centymetrowych. Twierdzi, że ok 18 r.z. scieła włosy w tym miejscu z powodu kołtuna i od tamtego czasu nie odrastają. Obecnie koleżanka ma 45 lat, wiem o jej problemie od 7 i rzeczywiście muszę stwierdzić, że włosy w tym miejscu jej po prostu nie odrastają. Jaka może być przyczyna? Przecież każdy ścina włosy. Nie sądzę, by koleżanka sama sobie obcinała kosmki, bo włosy mają naturalne zakończenia, a poza tym jest to dla niej wstydliwe i ukrywa ten obszar. Reszta włosów rośnie normalnie.Nigdy nie byla z tym u lekarza, wiem że ma chorą tarczyce (m.in. wole)

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u dermatologa i ocena np pod kątem grzybicy skóry owlosionej głowy