Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 3 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jest powodem nieregularnej ejakulacji u 23-latka?

Witam, mam problem związany z ejakulacją, pierwszy stosunek w wieku 16 lat zaś dzis mam 23 i mam za sobą pewnie ponad dwie jak nie trzy setki stosunków jednak nie mam dalej władzy nad tym. Mialem stałą partnerkę ponad 2 lata, nie mialo to znaczenia, stosunki są u mnie różne raz 10 sekundowe przerwa 3 minutowe itd. (erekcje potrafie miewac 3 minuty po ostatniej największy wynik to 12 jednego dnia) ale również i stosunki 30-50 minutowe aczkolwiek im dluzsze tym mniej ich było. Co może mi dolegac?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 6 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry!

Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, większa ilość informacji i przeprowadzenie badań diagnostycznych, aby ocenić, czy krótkie stosunki (ejakulacje po np. 10 sekundach) są naturalne, możliwe do wyjaśnienia bieżącymi okolicznościami - czy też wskazują na diagnozę wytrysku przedwczesnego, który podlega leczeniu. Istotne też, czy istnieją u Pana jakiegoś rodzaju utrwalone nawyki masturbacyjne, charakter kontaktu z pornografią, dynamika relacji z partnerką itp.

Sama zdolność do wielu erekcji jednego dnia, jedna po drugiej jest naturalna, wynika z młodego wieku i związanej z tym dużej pobudliwości seksualnej i dobrej zdolności regeneracji. Okres refrakcji zazwyczaj wydłuża się z wiekiem.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
umów wizytę 0

Witam, Z tego co pan pisze ejakulacje występują u pana regularnie jednak długość okresu od wprowadzenia członka do pochwy do wytrysku jest różnie długi. O ile czas 3 minut mieściłby się w normie, to 10s jest czasem zdecydowanie zbyt krótkim. Potrzebne jest zebranie bardziej szczegółowego wywiadu seksuologicznego by stwierdzić, czy w ogóle cierpi pan na wytrysk przedwczesny. W przypadku takiej ewentualności istnieje skuteczne leczenie.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety