Co jest powodem niezmiennie złego samopoczucia?

Dzień dobry, mam na imię Klaudia i mam 16 lat, za parę miesięcy 17. Piszę tutaj, ponieważ nie wiem co się ze mną dzieje, kompletnie sobie nie radzę. Dwa lata temu wyprowadziłam się od ojca, przez rok mieszkałam z bratem i mamą, a teraz mieszkam z jej facetem. Byłam osobą towarzyską i energiczną, trenowałam boks i mimo trudnej sytuacji rodzinnej zawsze radziłam sobie. Od jakichś 4 miesięcy coś jest nie tak. Nie daję rady w szkole, mam ponad 80 godzin nieobecnych nie dlatego, że wagaruję, po prostu zostaję w łóżku. Nie mam na nic siły, ochoty, nie mogę spać w nocy, na wszystko reaguję płaczem. Nawet gdy spotykam się z przyjaciółką nie potrafię mieć dobrego humoru, chociaż bardzo chcę. Mam niską samoocenę. Od czasu do czasu mdleję. Byłam u lekarza, kazał mi zrobić pobranie krwi, na którym wszystko było dobrze. Naprawdę mam dosyć tej sytuacji, ale nie potrafię niczego zmienić. Ps. Miałam 4 razy pod rząd okres po dwóch tygodniach - czy to może wpływać na moje samopoczucie?

Witam!
Duże zmiany w życiu mogą być przyczyną pogorszenia się samopoczucia. Dochodzą do tego dolegliwości związane z wiekiem dojrzewania (działanie hormonów, zmiany w psychice, intensywny wzrost organizmu). Wszystkie te problemy mogą wywoływać u Ciebie pogarszanie się samopoczucia i brak motywacji do działania.
Warto, żebyś chciała rozmawiać o tym, co się z Tobą dzieje. Zachęcam Cię do wizyty u psychologa. Jesteś niepełnoletnia, dlatego należałoby tę sprawę omówić z mamą lub tatą, gdyż muszą zgodzić się na Twoją wizytę u specjalisty.
Opisane przez Ciebie objawy są niepokojące, dlatego tak istotne jest, byś była pod opieką psychologa, a w razie utrzymywanie się niskiego nastroju lub dalszego pogarszania się Twojego samopoczucia, także pod opieką lekarza psychiatry. Porozmawiaj o swoich problemach z rodzicami. Oni mają obowiązek zapewniać Ci opiekę oraz dbać o Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. W trudnych chwilach zachęcam Cię do korzystania z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Uzyskasz tam wsparcie i będziesz mogła porozmawiać o trudnościach i emocjach, jakie przeżywasz.

Pozdrawiam