Co jest powodem niskiego eGFR?

bardzo proszę o poradę w piątek odebrałam wynik eGFR->60 dodam że przyjmuję bardzo dużą ilość wapnia Calperos 1000 ,2 xdziennie po2 tabletki Wapń całkowity mam 9,25 norma to8,60-10,20 Jestem po totalnej amputacji tarczycy ,Czy to może byc powodem tak niskiego eGFR i jak wygląda dalsze leczenie bardzo prosze o odpowiedż dziękuje i pozdrawiam serdecznie

Lek. Krzysztof Szmyt

Wynik badania eGFR powyżej 60 ml/min ( ->), jest wynikiem świadczącym o prawidłowej funkcji nerek. Z wiekiem naturalnym jest, że GFR spada, a dopiero wyniki poniżej 60 ml/min są niepokojącym objawem.