Co jest powodem nudności po zjedzeniu grzybów?

W sobotę wieczorem jadłam smażone grzyby, kanie w panierce. Od niedzieli rana do teraz (mamy wtorek), jest mi niedobrze, pobolewa mnie brzuch i mam gazy. Nie jest to jakieś szczególnie mocne, nie wymiotuję, nie mam biegunki, ból delikatny, mogę normalnie funkcjonować. Poza tym żadnych objawów. Jaka jest szansa, że zjedzona przeze mnie kania była w rzeczywistości trującym sromotnikiem? Mam 18 lat

Lek. Katarzyna Szymczak

To objawy lekkiego zatrucia/ niestrawności. Jeśli objawy będą się utrzymywać wskazana jest kontrola u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam