Co jest powodem obfitej miesiączki u osoby z wkładką?

Witam, mam założona wkładkę mirena już 6 miesiąc, plamienia były długo, bo aż jakieś 4 miesiące, ale ustąpiły, miesiączki mało obfite, teraz dostałam kolejnej miesiączki, martwi mnie, ze jest bardziej obfita niż poprzednie z mirena i miala niewielkie skrzepy, nadal było to krwawienie na wkładkę ale mimo wszystko bardziej obfite niż poprzednie, dodam, ze w tym miesiącu pierwszy raz wyraznie odczuwalam pms i byl to pierwszy cykl bez żadnych plamień od do miesiączek, czy to możliwe, że dlatego jest bardziej obfita? U ginekologa bylam 3 miesiace temu, następna wizyta również za 3 miesiace, jednak martwię się ze cos moglo sie przesunąc/wypaść?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta wcześniej u ginekologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.