Co jest powodem obniżonego libido u trzydziestolatki?

Witam serdecznie, jestem trzydziestoletnią kobietą i mam problem, z którym nie potrafię sobie poradzić. Otóż od dłuższego czasu nie mam ochoty na seks, a raczej może mam, ale dość rzadko. Chciałabym prowadzić udane życie seksualne z moim mężem, ale nie za często mam na to ochotę i nie czuję aż tak wielkiego podniecenia, abym mogła sama doprowadzać do intymnych sytuacji. Czy jest jakaś możliwość zbadania czy z moimi hormonami jest wszystko ok, a jak tak to jakie jest to badanie i gdzie można je zrobić?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Obniżenie popędu płciowego jest jednym z objawów somatycznych towarzyszących depresji. Bywa także związane z przemęczeniem organizmu, chorobami przewlekłymi i wieloma innymi zaburzeniami.
Niestety do wstępnego rozpoznania przyczyny Pani problemu konieczna jest rozmowa z Panią. W tym celu proponowałabym udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który po uszczegółowieniu wywiadu określi kierunek,w którym powinny być wykonywane badania.
Pozdrawiam