Co jest powodem odczuwania mocnego bicia serca?

Witam serdecznie mam 19 lat i mam pewien problem i pytania w związku z tym : a mianowicie chodzi o to że odczuwam mocne bicie serca tak jakby było ono na zewnątrz ale tylko wtedy jak sie kładę spać lub leże sobie spokojnie , a jak cos robię to w ogole tego nie czuje,najgorzej jest w nocy ponieważ silne bicie utrudnia zasypianie i często nie moge zasnąć czym to może byc spowodowane? Zaznacze że w ogóle nigdy nie brałem magnezu ani potasu czy możliwe że taki problem mam poprzez niedobór magnezu i potasu czy należy to wykluczyc i udac sie na jakies specjalne badania ?

Lek. Wojciech Zygmunt

W pierwszej kolejności polecam udać się do lekarza rodzinnego w celu wykonania podstawowego badania EKG. Z racji iż objawy występują u pana zwykle w nocy, to polecam zapytać się o możliwość badania holterowskiego (24 godzinna rejestracja rytmu serca). Możliwe iż cierpi pan na jakąś arytmie.