Co jest powodem otępienia i nerwowości u 28-latka?

Witam, nie do końca wiem do jakiego lekarza powinienem się udać i jakie badania powinienem zrobić więć prosze o pomoc. Dość skomplikowany przypadek chyba :) Mam wrażenie, że od okolo 4 lat- odkad zaczalem chodzić na siłownie - postępuje u mnie uczucie otępienia, nerwowość ale nie wiadomo z jakiego powodu. Psychicznie wydaje się, że wszystko powinno być ok, a nie jest. Mam wrażenie, że każdy rok to pogorszenie objawów - w życiu coraz lepiej a psychicznie coraz gorzej. Psychiczne objawy: • Ogólnie mówienie sprawia mi coraz częściej problem, nie mam sily dlugo dobieram slowa • Uczucie niepokoju nawet podczas rozmowy z rodziną, znajomymi, dziewczyną. • Ciezko mi sie skupic na rozmowie z innymi ludzmi. • Kolejnym dziwnym spotrzeżeniem jest to, że czasami dopiero jak wstane z łóżka to zaczyna się to 'otępienie'. Leżąc wszystko jest ok. Fizycznie: • Czasami mam dziwne napady ziewania i nagłego zmęczenia. Ziewam kilka razy co kilkanaście sekund - i to na swiezym powietrzu. • Dodatkowo pojawia się takie dziwne wrażenie jakby miały mi się telepać mięsnie na plecach, takie roztrzepanie nerwowe, ale tez nie wiem dlaczego. • Ciągłe spływanie wydzieliny w gardle. Laryngolog stwierdzil, że to od krzywej przegrody. Po operacji jest bez zmian. • Dziwne uczucie ciężkości z tyłu głowy - tak jakby na karku. Ale on nie boli, chyba jest po prostu spięty. Każde rozciąganie raczej pogarsza napięcie. • Lubie spiewac, kiedys jak nic nie potrafilem to czulem sie lepiej spiewajac niz teraz. Na gardle wciaz jest wydzielina, a głos słaby. Od 4 lat coraz gorzej mi się śpiewa. - struny głosowe ok. • Uczucie spiętych mięsni szyi, obręczy barkowej - ale brak jakiejś guli w gardle czy bóli karku. • Podczas siłowni czy grania w piłke nożna - mam słabszy głos przez wydzieline na gardle. Co chwile musze odchrząkiwać. O mnie: • 29 lat • Pracuje we własnej firmie przy komputerze • Mam dziewczyne • Z charakteru raczej spokojny czlowiek, lekko introwertyk, ale otwarty na spotkania i ludzi. Dużo rzeczy, spotkań, wyjadów ze znajomymi organizuje ja sam. • Kiedy byłem mniejszy bardzo często miałem kleszcze • Kondycja dobra - ćwiczę na siłowni - ale z przerwami,które nie mają żadnego wpływu na objawy.Na siłowni stałem często na rękach. Dodatkowo uczyłęm się stać na jednej ręce. Czułem postępy a razem z nim coraz większe spięcie karku, odczuwalne w inne dni. • Jem dużo słodyczy - chociaż były okresy kiedy rzucałem na kilka tygodni - tez bez poprawy • Przez całe życie byłem alergikiem i musiałem brać tabletki antyhistaminowe. - w okresie studiów zacząłem mieć alergie na psa. Alergia na pyłki również się wzmocniła. Nie mogłem wytrzymać i zrobiłęm głodówke 10 dniową rok picia kefiru na sniadanie. Drastycznie zmniejszyłem objawy alergii i teraz w ogole nei biore leków i jest 100x lepiej niż wtedy po lekach Mam wrażenie, że dużo z tych objawów pasuję do nerwicy - ale ja czuje, że nie mam jakiś powodów do zamartwiania się i stresowania a psychicznie tak się czuje. Bolerioza, candida, nerwica, coś z kręgami szyjnymi, jakaś depresja o której nic nie wiem?

Dzień dobry, jeżeli w dzieciństwie miewał Pan często kleszcze warto sprawdzić czy nie ma Pan Boleriozy. Objawy tej choroby są bardzo różne, dlatego często też ciężko ją zdiagnozować. Jeżeli wykonywał Pan sobie już różne badania i wyniki wskazują że jest Pan zdrowym człowiekiem, jest duże prawdopodobieństwo że Pana objawy świadczą o nerwicy. Bardzo często jest tak, że nie mamy większych powodów (świadomych) do powstania tego zaburzenia, a jednak i tak zaczynamy na nie cierpieć. Proponuję zarejestrować się do lekarza psychiatry w celu postawienia diagnozy. Być może wskazana będzie również farmakoterapia i psychoterapia ale o tym decyduje już lekarz.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień Dobry Panu,

Zaprezentowane przez Pana symptomy są wskazaniem do osobistej wizyty lekarskiej.
Zalecałabym, by zaczął Pan od konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu (internisty) który podejmie dalsze/odpowiednie kroki diagnostyczne.

Celowa byłaby również kontrolna konsultacja/badanie neuropsychologiczne, celem oceny funkcji poznawczych (pamięć, koncentracja..).

Serdeczności i tylko pomyślności Panu życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605