Co jest powodem podniesionych wyników amylazy w moczu?

Mam 41lat.Zrobiłam badania które mnie niepokoją.15grudnia 2017 poziom amylazy w moczu 526U/l,w surowicy 58,crp 0,10mg/l,ciężar właściwy 1.031kg/l.Następnego dnia znowu zrobiłam badanie amylazy w moczu 94U/l,potem 18grudnia amylaza w moczu 548U/l,ciężar właściwy 1.031kg/l i kolejne badanie dnia 19grudnia amylaza w moczu 207.7U/l,w surowicy 53,kreatynina 0.61mg/dl,ciężar właściwy 1.020.Te podniesione wyniki amylazy w moczu były robione w jednym laboratorium,te w normie w dwóch różnych laboratoriach.USG wyszło dobrze.Rtg ok,poza niewielkim lewowypukłym skrzywieniem kręgosłupa części dolnej Th.Proszę o pomoc,bo bardzo się boję,gdyż odczuwam z lewej strony,z tyłu na wysokości żeber (około 10cm od pasa) nie ból a uczucie ciasności.Dodam,że mój tata właśnie zmarł na raka trzustki i bardzo jestem przerażona tymi wynikami i ich skokami i spadkami.Z czego to może wynikać?Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje zgłosić się do lekarza gastroenterologa lub internisty aby wykonać odpowiednią diagnostykę