Co jest powodem pogorszenia relacji z mężem po urodzeniu dziecka?

Witam...jestem żoną od 10 lat..mamy 6 letnie dziecko..od urodzenia syna wszystko między mną a mężem znikło..cale uczucie przeszło na syna..ja przestałam się liczyć.. Tzn moje uczucia itd ..byly próby rozmowy z mężem ale on nie widział problemu..zylismy jak obcy ludzie..niedawno w pracy zaczął adoptować mnie kolega..poczulam się kochana...doceniona itd mimo że wcześniej kompletnie nie zwracalam na niego uwagi..i stało się.. zdradzilam..trwalo to miesiąc.. i niestety tamten bardzo zaangażował się w ten romans ..chcialam to zakończyć ale on zaangażował mnie że powie o wszystkim mężowi.. nie wiem co mnie opetalo..zaluje strasznie tego co zrobilam..mialam rozmowę z mężem powiedziałam mu że był ktoś ale nie powiedziałam o zdradzie fizycznej...maz mi wybaczyl ale myślę że ni nie wierzy do końca.. teraz staramy się oboje odbudować wszystko ale ja nie potrafię żyć z poczuciem winy...boje się ze kiedyś dowie się wszystkiego...ze tamten mężczyzna powie mu żeby się zemścić na mnie..boje się go bo ma nieciekawa przeszłość..pracujemy w jednej firmie chociaż nie widujemy się.. .od 3 miesięcy nie mamy żadnego kontaktu..nie mogę na siebie patrzeć.. brzydze się tym co zrobilam...jak mam sobie to wszystko poukładać.. ciągle placze..nie mogę spać.. bardzo proszę o pomoc w odnalezieniu właściwej drogi

Szanowna Pani,
wskazane jest wsparcie psychoterapeutyczne, ze specjalistą łatwiej będzie zrozumieć problem, możliwe, że pomocna byłaby dla Państwa psychoterapia małżeńska.
Pozdrawiam serdecznie

Proponuję podjąć spotkania z psychologiem tak, by ułożyć sobie całą sytuację. By pozbyć się wyrzutów sumienia najlepiej będzie opowiedzieć mężowi cała prawdę. Będzie to trudne i związane z wieloma emocjami, jednakże wydaje mi się, że bez tego będzie mieć Pani zachowiane zaufanie do siebie samej. A przez to brak spokoju wewnętrznego. Pozdrawiam

Dzień dobry. Zdrada niejako mówi nam o naszych potrzebach. Gdy czujemy się zaniedbywani dużo łatwiej wejść w romans. Poszukujemy uczucia i czułości gdzie indziej. Natomiast finalnie zdrada dotyka wszystkich członków "trójkąta" i zazwyczaj każdy z nich boryka się z pewnymi trudnościami czy trudnymi emocjami. Ważne jest, że w skutek zdrady konsekwencje odczuwane są nie tylko przez osobę zdradzoną, ale również zdradzającą. Obecnie jest Pani w sytuacji trudnych wyborów, musi Pani zastanowić się co pokierowało Panią w stronę takiego a nie innego wyboru. Na nowo musicie również budować związek, relację, która jak wynika z Pani wypowiedzi już wcześniej została nadszarpnięta. A przede wszystkim musi Pani sobie sama poradzić ze zdradą. Czytając Pani wypowiedź mam wrażenie, że nie tylko zdradziła Pani męża, ale również swoje standardy, czyli siebie. Myślę, że powinna Pani skorzystać z pomocy specjalisty, psychoterapeuty, ponieważ dopiero kiedy pogodzi się Pani sama z sobą, będzie mogła Pani rozpocząć odbudowywanie związku.
Serdecznie pozdrawiam

http://psychoterapia-krakow.net/

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję, że podzieliła się Pani swoją częścią historii osobistej oraz trudnym doświadczeniem/równocześnie wyzwaniem.

Ucieszyło mnie, że dostrzega Pani współodpowiedzialność za jakość Państwa związku małżeńskiego (wyciągając trudną lekcję z relacji pozamałżeńskiej).

Zawsze jest przyczyna i skutek tej przyczyny...
Często sytuacja mocno kryzysowa, jaką jest zdrada (paradoksalnie!) wpływa ożywczo na związek.

Już Państwo podjęliście wspólne wyzwanie i staracie się odbudować Waszą relację, jak i to że, jest w Pani gotowość do zmiany oraz chęć pracy nad sobą/nad relacją małżeńską).
Zachęcałabym Panią do rozważenia, szczerej/otwartej rozmowy z Mężem (z prośbą o nie ocenianiu i nastawieniu na wzajemne wysłuchanie) by razem zadecydować, jak możecie Państwo wzmocnić relację.

Optymalnym i pomocnym rozwiązaniem byłoby dla Państwa podjęcie terapii par.

Proszę nie zostawać w tym i z tym samej, skontaktować się z psychologiem, celem przepracowania tego, co dla Pani tak trudne.

Gdyby miała Pani życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani, żeby się Państwu udawało!
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605