Co jest powodem pojawiania się bólu głowy, który po chwili znika?

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu pobolewa mnie głowa. Jest to ból dość specyficzny. Pojawia się nagle i po chwili znika. Boli codziennie, z tyłu głowy w okolicach potylicy, za uchem po prawej stronie. Czuje ból również w środku głowy, nie wiem jak to opisać. Pobolewa mnie również przy skoroniach i tam występuje ból pulsujacy, który również trwa chwilę i ból przechodzi. Czym to może być spowodowane? Dodam, że miewam bóle pleców, karku, mięśni, uszu.. Czy to może być coś poważnego? W tej chwili nie mogę udać się do lekarza. Proszę o odpowiedź

Lek. Wojciech Zygmunt

Pulsujące bóle, często występujące w potylicy są dość charakterystyczne dla skoków ciśnienia tętniczego. Jednak każdy rodzaj bólu głowy wymaga konsultacji neurologa, okulisty i laryngologa. Polecam udać się do lekarza, jak tylko będzie to możliwe. Pozdrawiam i życzę zdrowia.