Co jest powodem pojawiania się czerwonych plam na skórze twarzy?

Witam, problem dotyczy kwestii skórnej. Mojemu chłopakowi na twarzy pojawiają się czerwone plamy, zdarza się to podczas niewielkiego wysiłku, gdy pracuje w mocno zakurzonym miejscu, podczas spożywania alkoholu lub gdy temperatura jest po prostu trochę wyższa (nawet powyżej 20 stopni) . Nie są to zwykle wypieki na policzkach ale nieregularne plamy na całej twarzy, nawet czole czy nosie. Zastanawiam się w jaki sposób można temu zapobiec lub to złagodzić zwłaszcza, że zbliża się lato, a on narzeka, że często skora w miejscu pojawienia się plam go swedzi, co powoduje dyskomfort i jeszcze większe ich zaognienie. W wieku nastoletnim miał bardzo duże problemy trądzikiem. Czy można coś z tym zrobić ?

Lek. Michał Lenard

Zmiany powinien ocenić dermatolog, który zdecyduje o odpowiednim postępowaniu. Pozdrawiam!