Co jest powodem pojawiania się krwi w ślinie po wyrwaniu zęba?

Witam, 4 dni temu miałam wyrywaną górną ósemkę, zabieg trwał ponad 1,5h, została otworzona zatoka, jednak udało się wyjąć wykręcony korzeń i zębodół został zszyty kilkoma szwami, które mam zdjąć po ok. 10 dniach. Wszystko przebiega w porządku, klasycznie prócz tego, że codziennie rano po przebudzeniu muszę wypluwać ślinę z krwią (nie o różowawym zabarwieniu, tylko krwistoczewonym, czasem ciemniejsza) przez ok 30 min nim wszystkiego się nie pozbędę, bo przez noc spływa mi to do gardła. Byłam dziś z tym w gabinecie, jednak dr (który nie brał udziału w operacji) badając dziąsła (otwierając mi je przy okazji, co doprowadziło potem do kolejnego plucia krwią) powiedział, że nie ma się czym martwić, że mam bardzo delikatne dziąsła i może to jeszcze trochę potrwać. Czy taka sytuacja jest normalna czy może powinnam poradzić się gdzie indziej? Pozdrawiam.

Rany po usunięciu goja się od 2 tygodni do 4 miesięcy. Zazwyczaj krwawienie lekkie powinno ustąpić do 10 dni. Jeśli brak bolesnosci,podwyższonej temperatury to warto uzbroić się w cierpliwość.