Co jest powodem pojawienia się czyraka w pachwinie?

Witam, w poniedziałek zrobił mi się już trzeci raz w ciągu 6 lat czyrak(?) w pachwinie. Poszłam od razu do lekarza rodzinnego, zalecił antybiotyk (Dalacin C) i okłady z maści ichtiolowej, dziś (środa) czyrak pękł, dodam że jest ogromny porównując do dwóch pozostałych i wylało się z niego dość dużo ohydnej treści. Minęło pół dnia, od tamtej pory już krotnie zmienilam opatrunek na świeży (jałowa gaza z octaniseptem) i teraz zauważyłam że rana jakby skonczyła się już sączyć, boli trochę mniej. Lekarz rodzinny kazał pójść do chirurga aby rozciął czyraka, niestety stchórzyłam i nie poszłam, gdyż poprzednim razem nie wspominam za dobrze takiej wizyty, liczyłam że jakoś obejdzie się bez tego, czy jest to konieczne? Czy jeżeli pękł to sam się w jakiś sposób powoli oczyści? Przyznam, że nie widzi mi się iść do chirurga i znów przeżywać tej traumy..

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę ponownie zgłosić się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć