Co jest powodem popękanych naczynek u dziecka półtorarocznego?

Dzien dobry.Mojej poltorarocznej corci mocno popękaly na czynka po nebbudzie . Zawsze po inhalacji mylam jej buzke jednak to nic nie dalo. Jak sie zgrzeje po kapieli jest az purpurowa na buzce. Pediatra nie widzi problemu. Czy corci to zniknie czy nasili sie bardziej? Jaka mascia mam ja smarowac? Z gory dziękuję za odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Nie ma konieczności smarowania maścią, najprawdopodobniej objawy ustąpią samoistnie. Pozdrawiam!