Co jest powodem powstania po raz kolejny nadżerki?

Rok temu robiłam cytologię, wynik: LSIL związany z infekcją HPV lub CIN1. Lekarz wprowadził leczenie:1)Metronidazol 2)Nystatyna 3)Clotrimazolum globulki. Ponownie wykonano cytologię po 1,5 msc leczeniu(nie współżyłam przez ten czas) z wynikiem nie stwierdzającym żadnych zmian. Usunięto poprzez wymrażanie nadżerkę. Teraz wynik cytologii jest znowu taki sam jak rok temu. Co jest przyczyną? Oboje z partnerem dbamy o higienę. Brak upławów i innych objawów typowych dla infekcji.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna kolposkopia i lub oznaczenie HPV DNA proszę koniecznie udac się do lekarza ginekologa