Co jest powodem powstawania czerwonych plam na języku u osoby często chorej na anginę?

Witam! Pisze mężczyzna - 22 lata Bardzo proszę o poradę jakie badania dalsze wykonac lub gdzie się udac nawet prywatnie bo byłem u wielu na NFZ i tylko od jednego do drugiego a to juz rok jak są te wszystkie objawy.. Dodam ze jestem szczupły - waga 62 kg a wzrost 183 cm Zrobiłem badanie krwi i moczu: - wysokie ASO bo wyszło 261 - za niska Hemoglobina(13,4) i Erytrocyty(4,4) i Hematokryt(40,1) A na wymazie z gardła wyszły takie 3: - Neisseria spp. - Streptococcus viridans - Staphylococcus aureus Od Marca 2017 roku mam takie objawy, chodze po lekarzach i nikt mi nadal nie pomógł: - co miesiąc jestem chory jakby angina ze jest bóle głowy, nos zatkany, kaszel i odkleja się coś, ostry ból gardła i często brzucha.. i co miesiąc to samo! - cały czas czuje osłabienie i cieżkość na nogach bóle mięśni - często czuje jakbym miał coś w gardłe i nie mogę przełknąć śliny oraz posiłków - mam powiększone węzły chłonne szyjne (bola mnie) jakis mały guzek chyba tez węzeł na poliku tak na równi ze szczęką po prawej stronie (zęby wszystkie wyleczone) - ciągłe problemy z jamą ustną bo jest biały nalot, którego nigdy wcześniej nie było suchość ciągle czuje i nie przyjemny zapach, powiększone brodawki na koncu po bokach języka, cały czas mi wychodzą takie czerwone plamy (chyba afty) po obu stronach jezyka na przodzie bardziej i raz po prawej a raz po lewej i tak ciągle jak zniknie plama to wychodzi po drugiej taka sama.. To bardzo widac bo jest ten nalot a te plamy sa takie czyste bez nalotu i czerowne. - na udach wychodza mi takie jakby pryszcze/pęcherze które pękają i zostaja takie czerwone chrosty, ta wysypka swędzi mnie często na klacie tez nie raz podobne plamy czerwone wychodza które swędzą i na twarzy czuje suchość i mnie piecze nad brwiami oraz kolo nosa, na pulikach tak pod oczami. Na udach i na twarzy wystepuje to cały czas a na klacie wychodzą co jakiś czas i znikają. - raz miałem tez wysypkę przez 7 dni, takich małych czerwonych plam na rekach, nogach, brzuchu, plecach itd.. Wysyłam link do zdjęć - https://imgur.com/a/cSLX3 Bardzo prosze o poradę bo juz sam nie wiem gdzie się z tym udać, a nic mi nie pomaga.. Czy to moze byc zakażenie Paciorkowcem lub płonica (szkarlatyna)?? Jakie badania zrobić aby sie upewnic?? Licze na pomoc! Pozdrawiam Kamil

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Warto zasięgnąć porady reumatologa. Nawracające afty i zmiany skórne mogą być spowodowane np. chorobą Behceta.