Co jest powodem problemu w zasypianiu u osoby z cukrzycą?

Dzień dobry, mam 67 lat i od ok. 15 lat choruję na migotanie przedsionków. Wszystko zaczęło się po śmierci mojego męża, bardzo przeżywałam i długo...i od tego wszysko się zaczęło. Mam cukrzycę || stpomnia ( powoli jest mniejsza) mam żylaki i ostatnio bardzo schudłam. W nocy zaczęłam się dusic i nie mogę zasnąć co bardzo mi przeszkadza , i nie wiem co zrobic zeby zasnac . Za ok. Dwa miesiace mam ablacje. Bardzo prosze o porady .( najwieksze w tym jak zasnac) pozdrawiam.

Dzień Dobry Pani,

Rozumiem Panią, jaki dyskomfort może Pani przeżywać w związku z przeszłymi przeżyciami i obecnymi symptomami.

Zachęcam Panią przede wszystkim do zwyczajnej i ludzkiej rozmowy z osobą bliską, która cierpliwie Panią wysłucha i udzieli wsparcia psychicznego poprzez swoją obecność (może taka rozmowa z psychologiem?).

Jeśli chodzi o dobry sen, to sugeruję zażywanie naturalnej i rekomendowanej ostatnio Melatoniny-dostępnej w aptece (w porozumieniu z farmaceutą).

Życzę Pani tylko dobrego zdrowia,
Irena Mielnik-Madej

W tej sytuacji trudności w zasypianiu mogą być także związane z psychologicznym i emocjonalnym przeżywaniem, dlatego zachęcam także do podjęcia konsultacji i diagnostyki psychologicznej. Specjalista nie tylko pomoże określić źródło problemu, ale także poradzić sobie z nim oraz radzić sobie z innymi dolegliwościami.