Co jest powodem problemu z erekcją podczas stosunku?

Problem zauważyłem niedawno. Jestem niemal pewny, że powodem jest psychika, jednak wolę potwierdzenia ze strony osoby znającej się na rzeczy. Otóż podczas stosunku oralnego i licznych pieszczot erekcja utrzymuje się intensywnie i zauważalnie długo, jednak gdy chcemy współżyć, przy założeniu prezerwatywy lub chwilę później erekcja opadała. Udało się jednak o wspólnych siłach zrobić to razem, jednak taka sytuacja jest dla mnie ciężka. Dodam, że mam 16 lat, masturbuję się czasem, nie nałogowo, chociaż był moment licznej codziennej masturbacji - czy osłabiona erekcja w takim momencie może być tego wynikiem? Czy to po prostu stres? W takim razie dlaczego? Chce to zrobić i proszę o pilną pomoc!
16 LAT ponad rok temu

Witam!

Istotnie, nadmierna masturbacja może powodować osłabienie doznań podczas zbliżenia z partnerką, ze względu na specyficzny dla niej rodzaj stymulacji członka. Doznania może również osłabiać prezerwatywa.

Jednak zapewne najistotniejszą z przyczyn jest stres, nerwowe sytuacje, ale i młody wiek, brak doświadczenia seksualnego i obawa o powodzenie zbliżenia. Jest to zjawisko powszechnie występujące właśnie u młodych mężczyzn i z reguły ustępuje z wiekiem.

Pozdrawiam