Co jest powodem przewlekłego zmęczenia i myśli samobójczych?

Całe dnie bym przeleżała w łużku , boje się wstać , boje się ludzi na ulicy mam wrażenie że na mnie patrzą i że coś chcą mi zrobić . Jak już wyjdę cała dygocze . Ciągle czuje jakby coś w mojej głowie było . Te objawy są coraz gorsze . Nie chcę żyć . Mam myśli samobójcze że ja nie jestem tu na tym świecie potrzebna . Jestem tylko ciężarem dla ludzi i siebie . Nienawidzę siebie , nie chcę w tym ciele już żyć .

Witam Panią Serdecznie,

Opisane przez Panią symptomy wskazują na przewlekający się stan mocno obniżonego nastroju/stan prodepresyjny.
Tak nie musi być!
Proszę już nie zwlekać i skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i leczenia.
Proszę poprosić kogoś bliskiego, żeby Pani towarzyszył, jeśli miałaby Pani taka potrzebę.

Życzę Pani tego, co jest teraz Pani najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Mgr Irena Mielnik-Madej

Dzień dobry,
Bardzo zmartwiło mnie to, co Pani napisała. Wykonała już Pani pierwszy krok zwracając się o pomoc przez internet, a to jest bardzo ważne. To pokazuje też, że jednak jest w Pani jakaś nadzieja, że nie jest Pani w stu procentach przekonana, że życie nie ma sensu. W tym momencie najbardziej niepokojące są myśli samobójcze i dlatego to bardzo ważne by jak najszybciej otrzymała Pani pomoc. Może Pani udać się w miejscu swojego zamieszkania na konsultację do psychiatry, bezpłatnie w poradni zdrowia psychicznego lub być może w przychodni rejonowej. Jeśli myśli samobójcze są natarczywe i czuje Pani, że mogą doprowadzić do targnięcia się na życie, może Pani zadzwonić na pogotowie i przyjedzie do Pani psychiatra. Bardzo ważne aby zwróciła się Pani po pomoc do psychiatry, który Panią zdiagnozuje i być może przepisze leki. Wiem, że teraz jest Pani bardzo ciężko, ale jestem przekonana, że dobry lekarz jest w stanie pomóc i z czasem spojrzy Pani na swoje życie inaczej niż teraz.
Pozdrawiam ciepło,
Marlena Łempicka