Co jest powodem reumatoidalnego zapalenia stawów u dziecka?

Witam Właśnie napotkałam informację o poziomie ASO Od 4 lat szukamy u córki przyczyny reumatoidalnego zapalenia stawów I paluch stopy sztywny od 4 lat ( leczenie doustnie sterydami) a za rok kolano tej samej nogi. Po ostatniej wizycie lekarz zapisał metotrexat ( jednak ze wzgl. że córka ma tylko jedną nerkę nie zaczęła go przyjmować. analizując wyniki w 2014 roku miała badane ASO wynik 91 (Kwiecień) Grudzień - wynik 67. Mam pytanie czy po 4 latach jeżeli wykonamy to danie ono będzie wiarygodne. Choroba uaktywnia się w czasie 4 tygodni po przeziębieniu - nadmienię , że przeziębienia są leczone sposobami domowymi. A córka często łapała ropne zapalenie migdałków.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udać się do lekarza reumatologa dziecięcego i kierować się jego zaleceniami