Co jest powodem rozbieżności w wynikach badań u osoby z tętniakiem?

Witam! W grudniu moj dziadek rozchorował się- miał zapalenie płuc. udał się do szpitala okazało się, że ma tętniaka pod sercem Ok 40 mm. Zamiast od razu go operować ciągle odsyłany był od szpitala do szpitala. Po czterech miesiącach w koncu trafił do odpowiedniego szpitala- tam podjęto decyzję o zoperowania go. Tylko, że tętniak miał 70 mm. Podczas operacji miały również być wymieniane zastawki. Dziadek nie przeżył tej operacji. Lekarze twierdzą, że miał on również W dalszym ciągu zapalenie płuc, chorobę wieńcową, mnóstwo bakterii, które utrudniały operację, cukrzycę, problemy z nerkami, nadciśnienie tętnicze oraz wiele innych chorób. Zaskoczyło mnie to, ponieważ w poprzednim szpitalu przeprowadzając różne badania nie wykazały żadnej z tych chorób poza tętniakiem. Porównując wyniki z tych dwóch szpitali Wyglądają jak dwóch zupełnie innych osób. Dziadek był w śpiączce 3 doby- nie wybudził się. Podobno serce było zbyt słabe. Dlaczego nie wykryto tych chorób? Robiono mu koronografię, tomograf itp. Dlaczego wcześniej nie podjęto decyzji o operacji? Dodam tylko, że dziadek miał 60 lat.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne przeanalizowanie dokładnie całej dokumentacji , najbardziej należałoby porównać badania ostatnie z pierwszego szpitala i pierwsze z drugiego proponuje udac się do lekarza rodzinnego aby po zapoznaniu się moc coś powiedzieć