Co jest powodem rozdrażnienia u osoby po rozwodzie?

Witam od trzech lat jestem po rozwodzie.Mam dzieci nowego partnera,on ma syna.od czasu rozwodu zrobilam sie ponura,wszystko mnie drazni,krzycze,jestem ciagle nerwowa,meczy mnie kaszel pomimo iz jestem zdrowa,kasy nam nie brakuje,ja nie pracuje,ciagle sie za cos obwiniam,mysle ze partnerowi sie juz nie podobam,ciagle wietrze jakies nie przyjemnosci ze strony sasiadow,znajomych,nie zawieram juz nowych znajomosci bo nie umiem juz podtrzymac rozmowy,nieeaz zwracano mi uwage dlaczego tak sie zmienilal pomimo lepszego zycia.mecza mnie bole glowy,ciagle mysli,snucie jakis planow na przyszlosc,zaczynam miec zaniki pamieci pomimo 36 lat,zapominam prostych rzeczy,ciagle jestem zmeczona i poddenerwowana,wkurzam sie o byle co.prosze o pomoc.

Czytając Pani pytanie odniosłem wrażenie (co wydaje się być przez Panią sugerowane już na wstępie), że przyczyną dolegliwości po rozwodzie jest... sam rozwód. W swojej wiadomości skupia się Pani na objawach, ale nie dołącza Pani informacji na temat tego, z jakiego powodu i jak w ogóle doszło do rozwodu. Być może gdzieś głębiej w sferze emocjonalnej lub psychologicznej ukrywają się przyczyny i jednocześnie odpowiedzi na Pani pytania i dolegliwości. Myśląc najprościej można by uznać, że skoro do rozwodu doszło i ułożyła Pani sobie życie z nowym partnerem, to powinno być wszystko super. Tymczasem tak nie jest, co może sugerować, że nie do końca jest tak różowo, jak "powinno być". Być może Pani pragnienia nie są jednak do końca zrealizowane, co powoduje szereg objawów świadczących o złym samopoczuciu i złym funkcjonowaniu w sferze psychologicznej i emocjonalnej. Pierwszym wyborem w takiej sytuacji jest podjęcie psychoterapii (proponuję psychodynamiczną). Miałaby ona na celu przybliżyć Pani świadomości przyczyny obecnego stanu rzeczy, które tkwią głęboko w Pani głowie.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
www.grabowski.gr
seksuolog@grabowski.gr

Witam powodów może być bardzo wiele, i nie da się tu wszystkich wymienić.
W każdym razie symptomy są na tyle niepokojęce, że powinna Pani zgłosić się
do dobrego psychoterapeuty. Jeżeli będzie Pani miała problemy z terminami w Pani okolicyto może Pani zapisać się do mnie na konsultacje online przez Skypa. Pozdrawiam

Witam, powodów Pani rozdrażnienia może być wiele, sytuacja związana z rozwodem, sytuacja życiowa, stres. Proszę skorzystać z pomocy psychologicznej, psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie