Co jest powodem rozwodnienia po zastosowaniu tabletki Yaz?

Witam, Od 4 mies stosuję tabletki antykoncepcyjne YAZ. Dziś, 2 godziny po wzięciu ostatniej (24) aktywnej tabletki wystąpiła u mnie jednorazowe rozwolnienie. Czy istnieje możliwość nie wchłonięcia się tej tabletki całkowicie i obniżenia skuteczności antykoncepcji, a tym samym jakie powinny być moje kroki by zachować pełną antykoncepcję? Jutrzejsza tabletka to już pierwsza z 4 placebo.

Lek. Tomasz Budlewski

nie sądzę aby jednorazowe rozwolnienie spowodowało nie wchłonięcie się tabletki.