Co jest powodem silnego bólu gardła u osoby miesiąc po zapaleniu krtani?

Witam!Cztery tygodnie temu miałam zapalenie krtani i gardła, brałam Klabax.Od piątku mam silny ból gardła po prawej stronie,do tego temperatura ok38 i ból mięśni. Lekarz zapisał Augumentin wzięłam już dwie dawki a samopoczucie nadal okropne.Strasznie martwię się co to może być. Ostatni raz takie samopoczucie miałam kilka lat temu podczas grypy.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli po 2-3 dobach przyjmowania antybiotyku pani stan się nie poprawi sugeruję udać się do swojego lekarza prowadzącego, w celu oceny klinicznej i w razie potrzeby modyfikacji leczenia. Pani opis może wskazywać na infekcję górnych dróg oddechowych, ale żeby określić prawdopodobną przyczynę konieczne jest badanie i ocena kliniczna.