Co jest powodem silnego bólu kolan po zastosowaniu zastrzyków z kwasem hialuronowym?

Witam...moje pytanie dotyczy mamy, która ma 93 lata. Ortopeda doradził jej, że na coraz większy ból i chrabotanie w kolanie najlepszy w tym wieku będzie kwas hialuronowy, bo operacja w tym wieku niewskazana. Mama miała wstrzyknięte w każde kolano po 4 zastrzyki z roztworu OST. ..w odstępach 2-tygodniowych. Po każdym zastrzyku ogólnie bylo gorzej ale ortopeda trwierdził, że na działanie trzeba czekać jakieś 5/6 tygodni, czyli po kuracji przeprowadzonej grudzień/styczeń powinniśmy czekać do końca lutego. Aktualnie sytuacja jest dramatyczna. Ból kolan jest tak ogromny, że mama w ogóle przestała chodzić. Nie może stanąć na nogach ponieważ kolana się uginają. Największy ból występuje podczas chodzenia... Od kilku dni mama leży , wiadomo ...na potrzeby fizjologicze muszę ją nosić. Jest tragednia. BARDZO PROSZĘ odpowiadających tutaj specjalistów o pomoc. Co mam robić? Jak pomóc mamie?.Czy to wszystko co się dzieje jest po tych iniekcjach, czy jest to przejściowy stan czy już tak pozostanie. PROSZĘ o jak najwięcej odpowiedzi a jeśli którykolwiek z lekarzy podejmie się leczenia, skontaktuję się prywatnie. Mieszkam z mamą w Poznaniu.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza ortopedy po badaniu bezpośrednim będzie można coś więcej powiedzieć