Co jest powodem swędzenia odbytu promieniującego w okolice jąder?

Witam serdecznie. Moj problem polega na tym iz dokucza i swedzenie odbytu i w tym miejscu na zewnatrz tworza sie czasem male ranki..czasem jest tez cos na miare bolu.. Bylem u lekarza,badanie "palcem" ale wszystko ok,brak hemoro.czy tez guza..jestem osoba nerwica,choruje na zaburzenia lekowe. Czasem tez promieniuje mi to w okolice jader..moje pytanie jest takie hm co robic? Boje sie ze to rak odbytu czy cos..lekarze mowili ze wszystko jest ok..

Nie zawsze udaje się ustalić powód dolegliwości. Gdy przyczyna pozostaje nieznana, mówi się o świądzie samoistnym. Podobnie trudny do zidentyfikowania i leczenia jest świąd o podłożu nerwowym.
Pozdrawiam serdecznie!

https://terapiaslomka.wordpress.com/

Witam, rozpoznanie nerwicy jest rozpoznaniem tzw. ostatecznym, czyli najpierw trzeba wykluczyć dolegliwości związane z narządami, które dokuczają, a to jak Pan pisze, już zrobił. Ale oczywiście nerwica daje bardzo różne objawy i te które Pan opisuje również mogą należeć do somatyzacji objawów psychicznych, czyli nadmiernego napięcia nerwowego. Proponuję udać się do lekarza psychiatry, który zadecyduje o leczeniu farmakologicznym. Jeśli objawy świądu ustąpią, to będzie znaczyło o ich podłożu nerwicowym. Zachęcam również do udania się do psychologa /psychoterapeuty, aby porozmawiać o Pana sytuacji życiowej. Psychoterapia pomoże złagodzić objawy nadmiernego napięcia emocjonalnego.