Co jest powodem swędzenia uszów od pół roku?

Witam . Od pół roku bardzo swedzialy mnie uszy , lecz było to tylko sporadycznie . Od paru dni mam bol uszu i skroni po obu stronach, pulsowanie w skroni i do tego pulsowanie w policzkach i stan podgoraczkowy 37,5 . Byłam u lekarza pierwszego kontaktu przepisał mi krople i kazał brać ibuprom zatoki . Po czym jest jeszcze większy bol przy podawaniu kropel . Krople mi w ogóle nie splywaja ile wlewam tyle mi się wylewa . Do tego odczuwam dziwny ból w szyi jak by coś tam stało . Dodam ze strasznie dużo w lato i do dnia dzisiejszego zbiera się woskowiny . Już nie wiem co robić . Uszy coraz bardziej w środku bolą do tego cały czas jest gorąco i się strasznie poce . Proszę o jak najszybszą odpowiedź pozdrawiam !

nie rozumiem gdzie te krople miały by spływać
"przewód słuchowy zewnętrzny – część ucha zewnętrznego odpowiedzialna za przekazywanie dźwięków pobranych z otoczenia przez małżowinę uszną. Rozpoczyna się otworem słuchowym zewnętrznym a kończy błoną bębenkową. "
raczej jest tam woskowina i zrobił się stan zapalny. uchu musi oczyścić laryngolog ocenić stan zapalny i zapisać odpowiedniejsze krople
"Zapalenie ucha zewnętrznego to choroba, która może przybierać różne postacie, zazwyczaj jest to wyprysk lub zapalenie, które atakuje przewód słuchowy zewnętrzny, a niekiedy nawet całą małżowinę uszną. Pojawia się zazwyczaj na skutek infekcji bakteryjnej lub wirusowej czy grzybiczej. Rozpoznanie dolegliwości opiera się na badaniu dermatologicznym oraz otolaryngologicznym."
nadmiar woskowiny też może mieć swoją przyczynę
"Genetycznie zdeterminowane są 2 rodzaje woskowiny:

wilgotna – koloru od miodowego do ciemnobrązowego. Jest cechą dominującą i występuje u większości ludzi rasy białej i czarnej;
sucha – szara i łuszcząca się jest cechą recesywną i występuje u większości Indian i Azjatów[2].
Zróżnicowanie to wiązane jest ze zmianą pojedynczego nukleotydu (SNP) w genie transportera kasety wiążącej ATP C11. Innym skutkiem tej mutacji jest zmniejszona potliwość, co, jak przypuszcza się, mogło być korzystne w chłodnym klimacie, w którym żyli przodkowie Indian i mieszkańców Dalekiego Wschodu[3].

Oczyszczanie przewodu słuchowego jest wynikiem migracji nabłonka (jak taśmociąg) i jest wspomagane ruchami żuchwy[4]. Komórki powstałe w centrum błony bębenkowej (łac. umbo – wypukłość) migrują w tempie równym rośnięciu paznokci na zewnątrz do ścian przewodu słuchowego i przyspieszają w kierunku ujścia przewodu. Razem z woskowiną transportowane są zanieczyszczenia, jakie gromadzą się w przewodzie. Ruchy żuchwy przemieszczają zanieczyszczenia przylegające do ścian, zwiększając prawdopodobieństwo wypadnięcia zanieczyszczeń.

Duże ilości woskowiny mogą blokować drogę dźwiękowi w przewodzie słuchowym, powodując głuchotę przewodzeniową. Przeciwdziała temu żucie gumy. W przypadku wystąpienia tego problemu można próbować usunąć go poprzez płukanie ucha za pomocą strzykawki (co jednak wywołuje powikłania u około 1 na 1000 pacjentów[5]) lub zastosować łyżeczkowanie, wykonywane przez otolaryngologów, gdy materiał nie przylega do skóry przewodu."