Co jest powodem szybko bijącego serca i uczucia duszności?

Dzień dobry, mam 29 lat. Kobieta. Od jakiegos czasu budzę się w nocy z szybko bijącym sercem i uczucie duszności, nie mogę nawet połknać śliny. Po 10 min przechodzi. Na następny dzień czuje ból kłucie w lewej łopatę. Pozdrawiam.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie objawy mogą wynikać z wielu chorób serca (np. arytmii), chorób endokrynologicznych (np. nadczynności tarczycy) czy z powodu stresu. Aby postawić prawidłową diagnozę powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego, który po wykonaniu podstawowych badań pokieruje Panią do właściwego specjalisty lub sam postawi diagnozę i włączy odpowiednie leczenie.