Co jest powodem trudności w oddychaniu trwającego od kilku dni?

Witam, Od kilku dni odczuwam trudność w oddychaniu ( przynajmniej tak mi się wydaje). Rano po przebudzeniu mam zaropiałe, spuchnięte oczy. Czuje flegmę w gardle. Jest ona przezroczysta i gęsta. Ciagle staram się ja odkaszliwać. Wcześniej miałam również przezroczysty katar. Odkąd stosuje Otrivin katar ustąpił czuje tylko wysuszona śluzówkę nosa. Jest mocno zaczerwieniona. Martwi mnie te odczucie gorszego oddychania. Osłuchowo płuca i oskrzela czyste. Kilka dni temu wykonanałam spirometrie gdzie FCV 4,43 112%, FVC IN 4,59 121%, FEV1 3,51 104%. Nie wiem czy te uczucie trudności w oddychaniu to moja subiektywna obserwacja czy może mam jakieś objawy astmy? Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

prosze koniecznie udać się z wynikiem spirometrii do lekarza rodzinnego po jego ocenie będzie można coś więcej powiedzieć.