Co jest powodem trudności w utrzymaniu wzwodu u partnera?

Dzień dobry, Jestem z moim narzeczonym od 7lat w związku, wszystko układa nam się jak dotąd bardzo dobrze w życiu(praca,znajomi,dom). Piszę o tym, żeby wykluczyć wpływ stresu itd.na zaistniałe sytuacje...Przez okres kilku miesięcy miałam problemy ginekologiczne i nie mogłam uprawiać seksu, natomiast starałam się zaspokajać partnera na inne sposoby...Teraz, gdy wszystko jest już w porządku, oboje mamy ochotę na seks,jest gra wstępna itd.w najważniejszym momencie jego członek traci wzwód. Jestem bardzo zawiedziona i jest mi naprawdę przykro,bo to już kolejny raz. Rozmawialiśmy o tym,nikt nikogo nie obwiniał,ale już dłużej tak nie mogę. Dodam tylko,że nie ma między nami nudy,mój partner jest przystojny,cały czas jest "chemia", jemu koledzy zazdroszczą,że ma taką kobietę jak ja... Co robić?? :(

Witam Panią
Przyczyn zaburzeń erekcji może być bardzo dużo.
Najczęściej mają one podłoże psychologiczne.
Jeżeli jednak przez kilka miesięcy zaspakajała Pani partnera
„innymi sposobami”, to mogło dojść do wykształcenia się
i utrwalenia fałszywych nawyków reagowania seksualnego.
W efekcie blokada i brak możliwości osiągnięcia zaspokojenia
seksualnego w tradycyjnym układzie partnerskim z kobietą.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni życia.
Warto omówić problem z seksuologiem.
W leczeniu tego typu zaburzeń doskonale sprawdza się
również psychoterapia.
Zachęcam Pani partnera do skorzystania z psychoterapii,
która naprowadza na zmianę powstałych uwarunkowań
i zniekształconych reakcji seksualnych , w wyniku
czego wypracowane zostaje właściwe, satysfakcjonujące
reagowanie seksualne.
Gdyby Pani partner chciał porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl