Co jest powodem trudności w zdaniu egzaminu na prawo jazdy?

16 raz podchodzilam do egzaminu prawa jazdy nie zdalam.Nie wiem sama co jest powodem egzaminator i instrultorzy u ktorych jeździłam bylo i wielu razem z kursem mialam 50 h jazdy twierdza ze nie chce zdac ze nie angazuje sie w to zeby zdac ,co jest nie prawda , wydaje mi sie ze to brakwiary we wlasne mozliwosci jezdzac wylaczam swoje mysli ,instruktor musisl mi wiele mowic typu wlacz kierunkowskaz czy zahamuj po 50 h jazdy .. juz zaczynam myslec ze mna jest cos nie tak

Witam,

wskazane jest wsparcie specjalistyczne, psychoterapia poznawczo - behawioralna jako forma pomocy.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, rozumiem, że egzamin na prawa jazdy jest bardzo stresującym przeżyciem. Dużo wskazuje na to, żenię może Pani skoncentrować się na jeździe, myśleć tylko o niej. Proszę zastanowić się gdzie Pani w tym czasie jest myślami, dlaczego Pani wyłącza się? Być może tak bardzo boi się Pani porażki (sytuacji w której poczuje Pani że dała z siebie wszystko a np. i tak nie przyniosło to efektu), że nieświadomie wyłącza się Pani. To pozwala mieć solidne usprawiedliwienie dlaczego nie zaliczyła Pani egzaminu a zarazem tworzy racjonalizacje,” jak uda mi się skupić to zdam”. Warto zastanowić się czy kiedykolwiek wcześniej w ważnych dla siebie rzeczach też Pani tak miała. Jeżeli nie uda się Pani zdyscyplinować proszę pomyśleć o konsultacji u psychologa. Być może kilka spotkań konsultacyjnych pozwoli Pani bardziej panować nad stresem, skupiać się w trakcie jazdy. Skoro już tyle razy podchodziła Pani do egzaminu to widać, że bardzo chce Pani mieć prawa jazdy. W innej sytuacji już dawno by się Pani poddała. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam A. Pacia