Co jest powodem tycia u osoby, która unika słodyczy?

W 2014 roku przeszłam operację resekcji żołądka , a dokładnie bajpas żoładkowo jelitowy. Wszystko fajnie w ciągu 2 lat schudłam ponad 30 kg a terazznowu przybieramna wadze. Jem juz w normalnych ilościach, staram się unikac cukrów bo mi po nich nie dobrze ale dlaczego tyję? Podobno mój organizm po takiej operacji powinien przyjmować połowę kalorii spozytego pokarmu .

Lek. Wojciech Zygmunt

Najczęstszą przyczyną jest odstąpienie od utrzymywanej wcześniej diety. Musi pani poważnie zastanowić się nad tym, czy na pewno zjada pani prawidłowe ilości pokarmów. Na pewno polecam pani konsultację u lekarza i wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych (TSH, Kreatynina, AlAT, AspAT, Bilirubina, morfologia krwi, badanie ogólne moczu), gdyż wzrost masy ciała może sugerować powstawanie obrzęków i należy wykluczyć i zróżnicować ewentualną obecność tej patologii. Pozdrawiam i życzę zdrowia.