Co jest powodem ucisku głowy i czy oznacza to poważną chorobę?

Witam od miesiąca czuję ucisk w głowie raczej w okolicach przodu czoła i oczu, zatkane uszy, uczucie ciepła w głowie,zawroty i nudności. Wszystko nasila się gdy leżę lub siedzę. Objawy są uciążliwe i trwają cały dzień dopóki nie usnę. Rano po przebudzeniu mija jakaś godzina i na nowo objawy się pojawiają. Czy to coś poważnego. Rtg zatok nic nie wykazało.

Jeśli objawy będą się nasilać wskazana konsultacja neurologiczna, lekarza zdecyduje o konieczności wykonania badania neuroobrazowego. Jeśli neurologi wykluczy patologie OUN jako przyczyne objawów - ew. konsultacja laryngologiczna lub wykluczenie zaburzeń nerwicowych.
Pozdrawiam