Co jest powodem ucisku w klatce piersiowej podczas gry w piłkę?

Witam, mam 30 lat. Uprawiam umiarkowany wysiłek fizyczny na siłowni 3-4 x w tygodniu. Jestem w trakcie redukcji od października utrata wagi 23 kg . Stwierdzono u mnie bradykardie tętno spoczynkowe poniżej 60 uderzeń na minutę. Próba wysiłkowa jak i EKG bez zarzutu. Badanie tętnic szyjnych metodą dooplera również nie wskazało żadnych zmian, ale doktor stwierdził również wolne bicie serca. Troche mnie to niepokoi. Badanie EKG jak i próby wysiłkowej wykonałem właśnie ze względu na niskie tętno i lekkie zawroty głowy bez omdleń i innych objawów ( czasami uczucie szybszego bicia serca i uczucie mocnych uderzeń ). Chce zrobić jeszcze holtera dla świętego spokoju. Badania krwi bez żadnych zastrzeżeń oprócz : Cholesterol całkowity 203mg/dl norma wg.labolatorium 115-190 Cholesterol LDL 126 mg/dl ( strzałka w górę ) wg. labolatorium <115 u osób z małym lub umiarkowanym ryzykiem sercowo-naczyniowym, <100 u osób z dużym ryzykiem <70 u osób z bardzo dużym ryzykiem -nie bardzo jestem w stanie zrozumieć tę pojęcia... HDL 62mg/dl wg. labo norma >40 Triglicerydy 73 mg/dl wg labo <150 Doszło do tego, że gdy biegam lub dźwigam ciężary skupiam się bardzo na oddychaniu i czasem mam wrażenie, że nie mogę złapać tchu, mam dziwne mroczki przed oczami ( albo mi się wydaję ) mimo tego biegne dalej i po chwili przechodzi ,a za jakiś czas jak znów za mocno się skupiam mam podobny objaw. Podczas gry w piłkę czasem mam uczucie, że coś uciska mi klatkę piersiową gdy o tym nie myślę to nie odczuwam takich objawów... Czy to mozliwę, że za bardzo się tym przejąłem? Jakie badania moge jeszcze wykonać ?

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę się nie skupiać nadmiernie na objawach, bo to faktycznie może prowadzić do ich nadinterpretacji. Bradykardia byłaby wskazaniem do leczenia tylko jeśli byłaby objawowa (z utratami przytomności). Może pan wykonać holter EKG, jak to pan sam określił 'dla świętego spokoju', ale nie sądzę żeby wyszło coś niepokojącego.