Co jest powodem uczucia ucisku w gardle podczas jedzenia?

Od paru tygodni w trakcie jedzenia nagle mnie zatyka. Czuję ucisk i tak jakby jedzenie się zatrzymało i nie chciało spaść Mam problem z przelknieciem tego kesa.Ciężko złapać oddech. Przy szybkiej próbie potknięcia odbija mi się i po około minucie wszystko wraca do normy. Na codzień nie mam problemów z bólem żołądka. Mam zaspol jelita drazliwego ale długi czas nie miałam z tym problemu, także ze zgaga (ponad rok). O paru tygodni mam też biegunke.nie wiem czy to łączyć. zdarza się to sporadycznie

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więćej powiedzieć i zalecić odpowiednią diagnostykę