Kobieta , 22 lata Biorę tabletki antykoncepcyjne od lutego. W połowie sierpnia zrobiłam miesięczną przerwę gdyż miałam straszne wahania nastrojów, ostre bóle żołądka i głowy, zmęczenie, cellulit, wieczne wzdęcie brzucha. Po odstawieniu tabletek czułam się bardzo dobrze. Po przerwie zaczęłam zażywać tabletki od 5 września gdyż dostałam delikatne plamienia,które trwały kilka dni. Wszystkie skutki wróciły ze zdwojoną siłą do tego duża widoczność żył, suchość ust, rozdrażnienie i drętwienie kończyn. Co robić?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam
Ewidentnie nie służą Pani leki hormonalne- nie wiem czy ten typ czy w ogóle jakiekolwiek. Polecam wizytę u ginekologa prowadzącego w celu ustalenia sposobu antykoncepcji. Bardzo niezdrowe jest branie leków, po których będzie Pani miała skutki uboczne wpływające za zdrowie fizyczne i psychiczne.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu

Mgr Małgorzata Mazurek 71
Mgr Małgorzata Mazurek Psycholog, Lublin 71 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam,

Opisana przez Panią historia wskazuje iż są to efekty uboczne stosowania tych leków - razem z lekarzem ginekologiem prowadzącym należy zastanowić się nad zmianą leków lub metody antykoncepcji (jeśli to jest celem przyjmowania leków).

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej: