Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 1 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jest powodem wahania nastroju po przerwaniu stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Biorę tabletki antykoncepcyjne od lutego. W połowie sierpnia zrobiłam miesięczną przerwę gdyż miałam straszne wahania nastrojów, ostre bóle żołądka i głowy, zmęczenie, cellulit, wieczne wzdęcie brzucha. Po odstawieniu tabletek czułam się bardzo dobrze. Po przerwie zaczęłam zażywać tabletki od 5 września gdyż dostałam delikatne plamienia,które trwały kilka dni. Wszystkie skutki wróciły ze zdwojoną siłą do tego duża widoczność żył, suchość ust, rozdrażnienie i drętwienie kończyn. Co robić?
KOBIETA, 22 LAT 3 miesiące temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Zdecydowanie powinna Pani skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który zalecił Pani ten lek. Pomoże on Pani dobrać taki odpowiednik, który nie będzie wywoływał niepożądanych skutków.

umów wizytę 0

Witam
Ewidentnie nie służą Pani leki hormonalne- nie wiem czy ten typ czy w ogóle jakiekolwiek. Polecam wizytę u ginekologa prowadzącego w celu ustalenia sposobu antykoncepcji. Bardzo niezdrowe jest branie leków, po których będzie Pani miała skutki uboczne wpływające za zdrowie fizyczne i psychiczne.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu

umów wizytę 0

Witam,

Opisana przez Panią historia wskazuje iż są to efekty uboczne stosowania tych leków - razem z lekarzem ginekologiem prowadzącym należy zastanowić się nad zmianą leków lub metody antykoncepcji (jeśli to jest celem przyjmowania leków).

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety