Co jest powodem wymiotów po jedzeniu u dziecka 3,5-letniego?

Witam, mój 3,5 letni synek ma problem z częstym odruchem wymiotnym i wymiotami, które pojawiają się podczas jedzenia. Gryzie tylko przednimi zębami, boi się dawać na tylne, większe kęsy powodują odruchy lub wymioty(szczególnie jedzenie bułki i itp), przez to je bardzo wolno, boi się połykać. Po każdych wymiotach jest gorzej, widać,że jedzenie dla niego to stres, proszę o pomoc? Jak mu pomóc, z czego to może wynikać?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze wskazana jest wizyta najlepiej u lekarza gastroenterologa dziecięcego . Po badaniu będzie można określić dalsze postepowanie . A jak jest z pokarmami płynnymi? Zupa?